.

Důležité upozornění pro zákazníky ohledně prodeje litinového nádobí v ČR.

Téměř veškeré litinové nádobí prodávané v ČR je z Číny, vyráběné ze železného šrotu a odpadu (riziko kontaminace).

Včetně všech těch „francouzských“, „německých“, „italských“ nebo dokonce taktéž „švédských“ výrobků. Z posledně jmenovaných je toho příkladem „značka“ „Carl Victor“ nebo „Ronneby Bruk“ – jedná se o čínskou litinu, o čínské výrobky. Jde tedy de facto o podvod na zákazníka.

Jak takové nádobí poznat? Je to jednoduché: prodejci nejsou schopni dát k dispozici web slévárny s obrázky z výroby, nebo alespoň polohu slévárny na mapě, protože u údajného výrobce prostě neexistuje.

Firma Skeppshult uvádí, že je jediná která vyrábí litinové nádobí z pravé švédské litiny. Z opravdu kvalitních a přísně kontrolovaných ekologických a originálních surovin, tradičním způsobem – již od r. 1906. Základními a jedinými surovinami je severská železná ruda (nejkvalitnější na světě) a švédská ocel (taktéž nejkvalitnější na světě). Švédská ocel, švédská litina je pojem.

Zakoupením litinového nádobí Skeppshult sázíte na jistotu – opravdu originál švédský a kvalitní fér výrobek.

Další info zde.

 


Pozn.: podle posledního rozhodnutí ČOI, nesmí prodejci v ČR u litinového nádobí „Carl Victor“ a „Ronneby Bruk“ používat klamavý výraz švédská litina (protože toto nádobí ze švédské litiny není).